MOL Česká republika otevírá pracovní pozici pro čertvé absolventy

Již je možné podat žádost o zařazení do absolventského programu Growww. Tento celoroční program je skvělou příležitostí pro čerstvé absolventy, kteří dokončují bakalářské nebo magisterské studium. Dostávají tak šanci odstartovat svoji kariéru v jedné z předních společností v regionu.

Skupina MOL nabízí více než 80 pracovních pozic v oblastech strojírenství, obchodu, informačních technologií a sociálních a přírodních věd. Uchazeči nesmějí mít více než 1 rok odborné praxe. Mohou pracovat v centrále společnosti v Budapešti nebo v některé z poboček MOL v následujících zemích: Maďarsko, Polsko, Chorvatsko, Slovensko, Česká republika, Rumunsko a Slovinsko.

V České republice je možné se přihlásit na pozici SALES REPRESENTATIVE. Registraci do programu Growww a více informací najdete ZDE.

Jednoroční program umožňuje mladým talentům seznámit se blíže se situací v odvětví a Skupinou MOL a podílet se na transformaci energetického sektoru prostřednictvím svých inovativních nápadů. Během období začleňování budou účastníkům Growww pomáhat a radit jejich mentoři. Účastníci budou mít mnoho příležitostí k rozvoji svých odborných dovedností.

Účastníci se mohou zapojit do různých inovativních a udržitelných projektů a podílet se na vymýšlení čerstvých a neokoukaných nápadů, kterými pomohou naplňovat naše strategické cíle a utvářet budoucnost společnosti. Podporujeme aktivity zaměřené na trvale udržitelný rozvoj a zlepšování životního prostředí a chceme Skupinu MOL připravit na nízkouhlíkovou budoucnost. Budeme proaktivně jednat v rámci podpory elektromobility a zkoumat všechny možnosti vývoje a využívání alternativních paliv. Nové cíle jsme si stanovili v naší strategii MOL 2030+. Naším plánem je se stát klíčovým hráčem nízkouhlíkové cirkulární ekonomiky ve střední a východní Evropě. Jsme vysoce efektivní společnost dodávající udržitelné zdroje pro ekonomiku a nízkouhlíková paliva pro zvýšení mobility. K dosažení našich cílů však také potřebujeme nové svěží a inovativní nápady.

MOL věnuje zvláštní pozornost řízení talentů neboli talent managementu. Ve své strategii MOL 2030+ zdůraznil, že pro komplexní transformaci firmy je nutná rozmanitá a inkluzivní firemní kultura. Talent je to nejcennější, proto je třeba, aby velké společnosti jako MOL našly způsob, jak mladé talenty oslovit, rozvíjet a udržet si je.

×
Your browser is out of date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×