Facebook Linkedin

Na tiskové konferenci v sídle ČSH bylo 23. 8. 2017 oficiálně oznámeno partnerství společné česko-slovenské soutěže házenkářek a společností MOL Česká republika a Slovnaft.

Nejvyšší soutěž házenkářek, která má od sezóny 2002/03 mezinárodní charakter a od svého počátku byla hrána jako Interliga (WHIL), má nového generálního partnera. Zároveň mění svůj název a v ročníku 2017/18 ponese jméno MOL Liga. Se změnou názvu souvisí i změna loga soutěže, které bylo na dnešní tiskové konferenci představeno. „Partnerství se silnými nás dělá silnějšími. Proto jsme rádi za zahájenou spolupráci se společnostmi MOL a Slovnaft jako hlavními partnery naší společné česko-slovenské nejvyšší soutěže žen. Zároveň to přináší velký potenciál pro další možné společné projekty v regionu, kde je skupina MOL tak významným hráčem na trhu,“ uvedl před novináři Radek Bendl, prezident ČSH. Jeho slovenský protějšek, šéf SZH Jaroslav Holeša dodává: „Jsem přímo šťastný, že se podařilo pro nejvyšší soutěž házenkářek získat takové partnery, jakými jsou právě MOL a Slovnaft, které jsou součástí jedné z nejvýznamnějších nadnárodních firem ve střední Evropě. Pro házenou je velice dobrou zprávou, že je atraktivní pro takto silné partnery.“

Slovenské kluby budou úzce spolupracovat se společností Slovnaft, ty české pak s generálním partnerem soutěže, společností MOL Česká republika. „Házená si i díky své dlouholeté tradici v regionu střední Evropy podporu určitě zaslouží. Jsme navíc moc rádi, že jsme u mezinárodního projektu, který je realizován v zemích, kde je Skupina MOL výrazně aktivní. Věříme, že díky naší spolupráci tento sport lidem ještě více přiblížíme,“ říká k očekáváním od spolupráce Josef Sládek, jednatel společnosti MOL ČR. „Po vstupu do nejvyšší soutěže slovenské mužské házené, která se bude od nové sezony hrát pod názvem Slovnaft Handball Extraliga, jsme rádi, že se stáváme hlavním partnerem i společné česko-slovenské nejvyšší soutěže žen.  V obou soutěžích chceme přispět k zvyšování kvality lig, přitáhnout fanoušky na stadiony a nadchnout mladé lidi pro házenou,“ řekl pak Martin Demčák, zástupce společnosti SLOVNAFT, a.s.

MOL Liga bude ve své dlouhodobé mezinárodní části hrána s třinácti týmy, osmi českými a pěti slovenskými. Česko-Slovenský triumf budou obhajovat hráčky slovenského mistra Iuventy Michalovce. O českém titulu se rozhodne v národním play-off, do jehož semifinále se probojují čtyři nejlepší celky dlouhodobé části. Na svých pět titulů v řadě bude chtít navázat úřadující český mistr DHK Baník Most. „Do nadcházející sezóny jdeme vedle těch výsledkových cílů především se snahou co nejvíce zapojit naše mladé talentované hráčky a to i v důležitých momentech zápasů. Věříme, že to pomůže jejich dalšími rozvoji potažmo budoucnosti české ženské házené,“ řekl na tiskové konferenci trenér Baníku Peter Dávid. MOL Liga odstartuje v pátek 1. září 2017 utkáním Veselí nad Moravou proti Trenčínu, prvním televizním duelem bude o den později utkání Bánovce – Most (slovenská TV123). Všechny duely MOL Ligy budou tradičně vysílány v nejvyšší kvalitě na internetovém portále TVCOM.cz.

×