Facebook Linkedin

Skupina MOL dnes oznámila plán přestěhovat své firemní sídlo do roku 2021 do nové centrály MOL Campus o celkové ploše 83 000 m2, kterou navrhne jedno z nejrenomovanějších architektonických studií na světě, britská společnost Foster + Partners. Budova, která bude v budoucnu sloužit jako pracoviště až pro 2500 zaměstnanců, se bude rozkládat na břehu Dunaje v jižní části Budapešti, blízko stávajícího sídla společnosti. Moderní design odráží odvážnou vizi Skupiny MOL v podobě Strategie 2030, jejímž cílem jsou změny ve střední a východní Evropě v nejbližších desetiletích.

Naplňování ambiciózních cílů nové dlouhodobé strategie MOL 2030 vyžaduje investice jak do fyzické infrastruktury, tak i do lidského kapitálu. V současné době je sídlo Skupiny MOL rozptýlené v pěti správních obvodech Budapešti, v budovách postavených většinou během 70. let minulého století. Díky sestěhování budapešťského personálu přinese nový kampus nejenom podstatné provozní synergie, ale zároveň je navržen tak, aby podporoval spolupráci zaměstnanců a přispíval k vytvoření lepšího materiálního, technologického a kulturního prostředí.

Kancelářská budova o rozloze 54 000 m2 bude zahrnovat 120metrovou věž s pódiem, které bude sloužit jako spojený kampus. Otevření je naplánováno do roku 2021. Nové sídlo poskytne inspirující pracovní prostor pro zaměstnance MOL s moderním vybavením odrážejícím nejnovější architektonické trendy a špičkovou technologii. Studio Foster + Partners je známé kultovními projekty, jako je Apple Park v Cupertino, věž Gherkin (okurka) v Londýně a sídlo Commerzbank ve Frankfurtu. Vedle varšavské věže Metropolitan Office and Varso Tower, která je nyní ve výstavbě, bude Budapešť druhou metropolí ve střední a východní Evropě, v níž vznikne budova navržená tímto prestižním studiem.

Zsolt Hernádi, předseda představenstva a generální ředitel Skupiny MOL, uvádí: „Jsem přesvědčený, že společně s Foster + Partners můžeme pokračovat na proměně Skupiny MOL v jednu z nejprogresivnějších společností v regionu, s novým sídlem, které se stane dominantou Budapešti. MOL Campus naplní rozmanité potřeby našich budapešťských zaměstnanců a vytvoří pracovní prostředí, které podpoří pocit sounáležitosti a smyslu. Tato významná špičková kancelářská budova je pravdivým odrazem našeho odhodlání stát se nejlepší volbou pro zaměstnance v regionu střední a východní Evropy.“

Nigel Dancey, Senior Executive Partner ve společnosti Foster + Partners, uvádí: „Tento projekt je dominantní z několika důvodů, a to nejen pro MOL, ale také pro Budapešť. Představuje jedinečnou výzvu – zajistit, aby budova naplňovala funkční požadavky organizace, splňovala nejvyšší standardy udržitelnosti a respektovala historické okolí. Protože vidíme, jak se povaha pracoviště mění mnohem více směrem ke vzájemné spolupráci, zkombinovali jsme dvě budovy – věž a pódium – do jediné formy provázané přírodou. Tím, jak se věž a pódium stávají jedním prvkem, mezi kancelářskými prostory vzniká určitý pocit propojení, který je ještě znásoben díky zahradám spojujícím každé z podlaží.“

V souladu s vizí společnosti MOL do roku 2030 bude nový kampus splňovat nejvyšší normy energetické úspornosti a bude usilovat o certifikaci LEED i BREEAM.

 

×